"Снагом се брани огњиште и племе"

Свечана академија поводом Дана школе

akademija 2014

Свечана академија "Снагом се брани огњиште и племе"

Ове школске године, услед поплава које су задесиле и нашу општину, прослава Дана школе је одложена за почетак јуна. Он се обележавао два дана у сали КОЦ-а. У уторак 04. за ученике и наставнике, а у среду 05. јуна 2014. за грађанство. У оба дана је одржана Свечана академија под називом ,,Снагом се брани огњиште и племе“ и позоришна представа која приказује догађаје из Првог светског или Великог рата и на тај начин обележена 100-та годишњица од његовог почетка.

Представу су извели ученици нижих и виших разреда, а припремили је педагог Јелана Живковић, наставнице Мирјана Продић, Снежана Филагић и директор Далибор Фарбаш. У реализацији су учествовали и учитељица Бојана Фарбаш, наставница Оливера Бабић и позоришни режисер Цветин Аничић.

Други дан су на бини представљени ученици и наставници који су имали значајне резултате у раду и учествовали на такмичењима од школских до републичких. На републичка такмичења су се пласирали:

Физика – Бјелић Здравко и наставница Биљана Голубовић. Посебно признање Бјелић Здравку за освојених 100 бодова на републичком такмичењу и пласману на Олимпијаду из физике у септембру 2014.

Русински језик са елементима националне културе – Мирослав Нађ и Дарко Бућко и наставница Златица Сивч Здравић за освојено 1. и 2. место у категорији ученика 7. и 8. разреда.

Техничко и информатичко образовање – Петар Убавић и наставник Душко Панџић.

Биологија - Петровић Милица и наставница Данијела Бранковић.

Историја – Жилић Лука и наставница Биљана Лазић.

Стевановић Александар и наставник Мирослав Грозданић.

Географија САД-а – Манојловић Вања и наставнице Мишљеновић Јелена и Трифковић Биљана.

Свечана академија и представа у оквиру ње су успешно изведене оба дана и праћене су са великом пажњом и интересовањем свих присутних.

Део атмосфере и детаљи су приказани на фотографијама.

Припремио Душко Панџићпроф. ТО