Неке секције

У школи постоје бројне секције које обогаћују и употпуњују живот школе и развијају креативност ученика.

ДРАМСКО-РЕЦИТАТОРСКА СЕКЦИЈА

Као у драми, тако и у животу, није важно колико траје, већ како је проведен.”Латинска пословица

Драмско-рецитаторска секција је једна од слободних активности и саставни део образовно-васпитног рада школеСваке године се у секцију примају нови чланови који желе да се баве глумом и драмским стваралаштвом. Руководиоци секције, наставнице српског језика, помажу ученицима да на креативан начин испоље свој таленат и усаврше јавни наступ.  Ученици припремају различите представе за прославу Светог Саве и Дана школе.
Драмско-рецитаторску секцију ове године  воде наставнице  српског језика  Јелена Арамбашић и Ивана Марковић.

ЛИТЕРАРНА СЕКЦИЈА

Остати равнодушан према књизи, значи лакомислено осиромашити свој живот. Иво Андрић

Међу бројним секцијама у нашој школи, литерарна свакако заузима значајно место.

Чланови литерарне секције учествују редовно у обележавању значајних манифестација (Дан школе, Савиндан). Негује се сарадња са Рецитаторском секцијом И Већем уметности.

Драмску секцију  ове године  води наставницa српског језика  Љиљана Лукић.

ЛИНГВИСТИЧКА СЕКЦИЈА

Језик кости нема, али кости ломи.“ Народна пословица

Циљеви  рада лингвистичке секције су: развијање интересовања и љубави према свом матерњем језику, затим утицај на ученике да схвате  језик као живу и променљиву материју, а не као готов систем. На часовима ове секције, кроз занимљиве теме, језик и граматика  престају бити „баук“. Чланови  секције постижу запажене ретултате на такмичењима свих нивоа. Лингвистичку секцију  ове године  води наставницa српског језика  Мирјана Продић.