Девети дан

Компетенције: К2

Приоритети: 1

Каталошки број: 386

Наставници и стручни сарадници ОШ "Бранко Радичевић" 12.06.2016. године су похађали последњи дан деветодневног семинара "Квалитетна настава III – организациони аспекти успешног поучавања и учења" на којем је била тема ВРЕДНОВАЊЕ.

Основни циљ програма је да побољша ученичко постигнуће кроз обучавање предметних наставника да у пракси унапреде кључне, генеричке елементе квалитетне наставе који су засновани на налазима студија образовне ефективности код нас и у свету.

Тема програма: Кратак преглед теоретских поставки и емпиријских доказа о елементима успешне, квалитетне наставе; Поучавање ученика стратегијама учења; Пружање могућности за разноврсну примену знања; Вредновање знања и давање корисних повратних информација.

Током школске 2015/2016. године наставници и стручни сарадници наше школе, заједно са наставницима из још неколико школа у Војводини (Апатин, Рума, Сремски Карловци и Нови Сад), похађали су програм стручног усавршавања Квалитетна настава I, II и III. Обука је реализована у ОШ "Петефи Шандор" у Новом Саду. Током деветодневне обуке обрађени су следећи чиниоци квалитетне наставе:

- Чиниоци квалитетне наставе (први дан)

- Ефективно управљање временом (други дан)

- Средина подстицајна за учење (трећи дан)

- Структуирање (четврти дан)

- Оријентација (5. дан)

- Вежбање (6. дан)

- Моделовање (7. дан)

- Постављање питања (8. дан)

- Вредновање (9. дан)

Полазници су активно учествовали у реализацији семинара, писали акционе планове и имали задатак да научено примене у одељењима у којима предају и бележе своја запажања, која су презентовали едукаторима.

Полазници семинара из наше школе су:

1. Душана Дупало - наставник математике

2. Маријана Душанић - наставник математике

3. Горана Гњидић - наставник математике

4. Биљана Голубовић - наставник физике

5. Милица Смиљанић - наставник физике

6. Славица Чавић - наставник биологије

7. Далибор Фарбаш - наставник биологије (директор школе)

8. Александра Боројевић - учитељица

9. Сања Степанчевић - учитељица